Otvaranje izložbe Ankice Bjelice u Zahumlju
Otvaranje izložbe autorke Ankice Bjelice pod nazivom ,,Svi naši portali” biće upriličeno u utorak, 20. decembra u sali JU ,,Zahumlje”, sa početkom u 19h. O stvaralačkom opusu umjetnice će govoriti, istoričarka umjetnosti Kristina Radović i akademska slikarka mr Milena Krivokapić koja će ujedno i otvoriti izložbu.
Ankica Bjelica rođena je u Slavoniji u Novoj Gradiški. Osnovnu školu završila je u Rešetarima. Gimnaziju u Novoj Gradiški, a studije istorije umjetnosti u Beogradu. Tamo je upozala svog životnog partnera i postala građanka Nikšića 1972. godine. Svoj aktivni radni vijek provela je kao profesor likovne umjetnosti u srednjim školama u Nikšiću. Sklonost prema kreativnom stvaranju posjeduje od djetinjstva, a kako kaže prve izložbe su počele kad su joj djeca porasla, a ona imala više slobodnog vremena. Prva samostalna izložba održana je davne 1990. godine u Nikšiću. Od tada broji oko jedanaest samostalnih i više grupnih izložbi. Izlagala je u Novoj Gradiški, Zagrebu, dva puta u Beču, Dubrovniku, Herceg Novom i više puta u Nikšiću. Slikarski opus Ankice Bjelice podrazumijeva upotrebu više slikarskih tehnika, a bavi se i digitalnom fotografijom već desetak godina.
Organizator događaja je JU Zahumlje i Ekološki pokret OZON, a u okviru decembarskog repertoara Nikšićke kulturne scene 2022.

