
Zbog tragedije koja se dogodila 1. januara u Cetinju, kada je život izgubilo 12 osoba, uključujući dvoje djece, Uprava Cetinjskog manastira odlučila je da ove godine neće biti javnog okupljanja na Badnje veče ispred manastira.
„Zbog užasne tragedije i prevelike žalosti koja je prije nekoliko dana pogodila Cetinje i čitavu Crnu Goru, obavještavamo sveštenstvo i vjerni narod Mitropolije crnogorsko-primorske da ćemo ove godine, sa predstavnicima Bajica, vjekovni običaj nalaganja badnjaka obaviti u odžakliji Cetinjskog manastira. Stoga, javnog okupljanja na Badnje veče pred Cetinjskim manastirom neće biti“, saopšteno je iz manastira.
Iz Uprave Cetinjskog manastira pozivaju vjernike da praznik Rođenja Hristovog proslave u miru i skromnosti. „Prizivajući blagoslov Svetog Petra Cetinjskog Mirotvorca na sve vjerne, pozivamo ih da praznik Roždestva Hristovoga i sve Božićne običaje proslave u skromnosti, miru i međusobnoj ljubavi“, navedeno je u saopštenju.
Ova odluka donijeta je kao izraz poštovanja prema žrtvama i njihovim porodicama, ali i cijeloj zajednici koja je pogođena tragedijom.