Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je Kazahstan rezultatom 2:1 u trećem kolu turnira preliminarne runde kvalifkacija. „Sokoli“ su trijumfom u posljednjem kolu ovjerili plasman u elitnu rundu kvalifkacije koja će se održati u maju sljedeće godine.

Selekcija koju predvodi Aleksandar Miljenović u Hrvatskoj je po šesti put izborila plasman u elitnu rundu kvalifikacija, gdje će igrati još i domaćin turnira, koji je u posljednjem kolu remizirao sa Mađarkom. Hrvati su sakupili sedam bodova, naša selekcija osvojila je šest, dok su trećeplasirani Mađari upisali tri boda. Posljednjeplasirani Kazahstan turnir je završio bez osvojenih bodova.

„Sokoli“ su do pobjede na današnjem susretu došli dobrom igrom u nastavku susreta, pošto su Kazahstanci na odmor između dva poluvremena otišli sa golom prednosti.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Zibako udarcem glavom sa pet metara nakon kornera. Nakon vodećeg pogotka protivnika naša selekcija preuzela je konce igre u svoje ruke, pa su se ređale šanse pred golom koji je danas čuvao Grubov.

Do odlaska na odmor Camaj je zaprijetio u dva navrata. U 31. minutu njegov udarac sa 15 meatara zaustavio je golman protivnika, da bi samo dva minuta kasnije naš napadač sa sedam metara poslao loptu preko prečke.

U petom minutu nastavka Banović je zaprijeti nakon kornera ali je njegov udarac zaustavio Grubov. Izjednačujući pogodak „sokoli“ su postigli nakon novog kornera, nakon ubacivanja iz ugla Madug je sa prve stative prebacio loptu i pronašao Raša koji je sa pet metara zatresao mrežu protivnika.

Madug je bio asistent i kod drugog gola naše selekcije. Ovog puta vezista nešeg tima sproveo je loptu nakon centaršuta Boričića do Vukićevića koje je preostalo da sa dva metra „ugura“ loptu u mrežu.