
Od jučerašnjeg presjeka od posljedica koronavirusa preminule su tri osobe. Preminula su dva pacijenta iz Podgorice i jedan iz Bara, od kojih je najmladji imao 64, a najstariji 72 godine. U posljednja 24 sata registrovana su 22 nova slučaja, a oporavilo se 12 pacijenata.
“Laboratorije Instituta za javno zdravlje Crne Gore, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su tokom jučerašnjeg dana (utorak, 29. jun 2021. godine) završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1184 uzorka na novi koronavirus. Ukupno je dijagnostikovano 22 novopozitivnih slučajeva infekcije SARS-CoV-2”, saopšteno je iz IJZ.
Novi slučajevi su iz:
Opština Oboljeli
Podgorica 8
Budva 3
Bar 2
Bijelo Polje 2
Herceg Novi 1
Cetinje 1
Berane 1
Tivat 1
Pljevlja 1
Andrijevica 1
Kolašin 1
Ukupno 22
Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 1613.
Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori iznosi 287.
Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020. godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 100252.
Trenutno aktivni slučajevi po opštinama:
Trenutno aktivni slučajevi
Podgorica 117
Budva 35
Pljevlja 33
Bar 18
Bijelo Polje 17
Kotor 12
Tivat 12
Cetinje 6
Herceg Novi 6
Berane 5
Nikšić 5
Rožaje 4
Tuzi 3
Andrijevica 2
Danilovgrad 2
Petnjica 2
Plav 2
Ulcinj 2
Žabljak 2
Gusinje 1
Kolašin 1
Mojkovac 0
Plužine 0
Šavnik 0
Crna Gora 287