
Odjeljenje za zdravstvo u Njemačkoj preduzelo je sve potrebne korake kako bi se utvrdilo da li su građani, zaista, primili pravu dozu protiv koronavirusa, a postoji sumnja da je doktorka te ordinacije pacijente vakcinisala neefikasnom materijom.
Istraga je pokrenuta nakon što kod tri u potpunosti vakcinisana pacijenta te ordinacije nijesu nađena antitijela protiv kovida 19, a za sada se smatra da je oko 430 pacijenata okruga Bodensko jezero zdravstveno ugroženo.
Ako se potvrdi sumnja na prevaru, direktor i radnici ordinacije moraće da odgovaraju za opasno ugrožavanje zdravlja pacijenta.
SWR piše kako je istragu pokrenula pacijentkinja koja se i sama vakcinisala u toj ordinaciji.
Kada je doktorki počela da govori o strahu od nuspojava, ona joj je navodno rekla kako se ne treba da brine jer je u vakcinu umiješala nešto homeopatsko. Nakon konsultacija s porodičnim ljekarom, žena je prijavila slučaj nadležnim službama.
Policija je krajem novembra obavila pretres ordinacije, a sada se čekaju zvanični rezultati analize prikupljenih dokaza.