Nikšićke anegdote: Taš

U KUD „Zahumlje“ jedno veče igrali domina Milan S. I Milo K. protiv Moma M. i Marka B. Pred sam izlazak Milan osta „taš“. Trebalo mu sedma petica pa da domina. Milo se našao na mukama. Šta da zaigra. Milan će onako, kao nezainteresovan za domine:

 

  • Milo, bogoti slavite li vi ono Petkovdan?

 

Milo „ukopča“ i posla mu peticu.

 

Momo i Marko kao da ništa nijesu čuli. No, pri kraju druge partije Momo osta „taš“. Trebala mu trojka pa da domina. Marko se zamisli. Momo ga trže iz razmišljanja, pa će:

 

  • A vidi Bogoti, Milo slavi Petkov, a ja sve nešto mislio Trojičindan.

 

Marko zaigra trojku i svi se u glas nasmijaše.

 

Iz knjige „Nikšićke priče“, autora Milutina Mića Mrgudovića.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *