Nikšićke anegdote: Promaja

Kupio čika Milo K. još vruć hljeb i svratio u „Zahumlje“ na čašicu.

Priđe mu jedan od starih prijatelja:

– Čika Milo, hoću li odlomiti malo hjleba?
– Uzmi, kućo moja, koliko hoćeš.

Ovaj odlomi jedan kraj i ode.

Ne zadugo kad evo ti još jednom kojemu bješe zamirisao svježi hljeb, sa istim pitanjem.

– Uzmi, zaboga, šta pitaš, reče Milo.

Ovaj uze hljeb, okrenu ga pa odvali onaj drugi kraj.

– Kućo moja, moga si redom. Tako će ga ubiti promaja.

Iz knjige „Nikšićke priče“ Milutina Mića Mrgudovića.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *