Nikšićke anegdote: Promaja
Kupio čika Milo K. još vruć hljeb i svratio u „Zahumlje“ na čašicu.
Priđe mu jedan od starih prijatelja:
– Čika Milo, hoću li odlomiti malo hjleba?
– Uzmi, kućo moja, koliko hoćeš.
Ovaj odlomi jedan kraj i ode.
Ne zadugo kad evo ti još jednom kojemu bješe zamirisao svježi hljeb, sa istim pitanjem.
– Uzmi, zaboga, šta pitaš, reče Milo.
Ovaj uze hljeb, okrenu ga pa odvali onaj drugi kraj.
– Kućo moja, moga si redom. Tako će ga ubiti promaja.
Iz knjige „Nikšićke priče“ Milutina Mića Mrgudovića.

