Nikšićanin uhapšen zbog zelenaštva: Pozajmljivao novac uz ogromne kamate

Službenici Uprave policije Crne Gore uhapsili su S.V. (52) iz Nikšića zbog sumnje da je počinio krivično djelo zelenaštvo.

Kako je saopšteno iz policije, službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić, u saradnji sa Osnovnim državnim tužilaštvom, sproveli su višemjesečnu kriminalističku obradu, nakon koje je osumnjičeni lišen slobode.

Pretresi su izvršeni na više lokacija u Nikšiću i Budvi, a tom prilikom pronađena je i privremeno oduzeta dokumentacija koja će biti predmet daljih vještačenja i koristiti se kao dokaz u postupku.

Policija sumnja da je S.V. iskorišćavao teško materijalno stanje više osoba iz Nikšića i Budve, dajući novčane pozajmice od 500 do 70.000 eura uz visoke zelenaške kamate.

Kako navode iz policije, osumnjičeni je kao garanciju naplate uzimao pokretnu i nepokretnu imovinu oštećenih, uključujući stanove, placeve i vozila.

Protiv S.V. biće sprovedena i finansijska istraga radi provjere zakonitosti stečene imovine i eventualnog pokretanja postupka za trajno oduzimanje imovine stečene kriminalnom djelatnošću.