U derbiju 29. kola Prve fudbalske crnogorske lige, Budućnost pobjedila Sutjesku u Nikšiću, rezultatom 1:0.

Zanimljiv susret viđen je danas kraj Bistrice, a Budućnost je ovom pobjedom i matematički osvojila titulu.

Već u prvom minutu gosti su imali priliku preko Đukanovića, ali je lopta završila u spoljni dio mreže.
U devetom minutu prva šansa za domaće, Mihelič je centrirao, lopta zakačila štopera Vlahovića i promjenila smjer, a Dragojević krajnjim naporom reagovao i sačuvao gol.
U 15. minutu šansa za Budućnost, Terzić je odigrao za Ivanovića, ovaj prebacio istrčalog Giljena, a sa gol linije loptu izbaca Bulatović.
Igrao se 37. minut kada je odbrana Budućnosti pogriješila, golman Dragojević istrčao sa gola linije , a lopta stigla na nekih 20-ak metara do Miheliča koji je uputio udarac na prazan gol ali se štoper Adžić dobro postavio i glavom izbio loptu u aut.
Na petnaestominutni odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.
U trećem minutu drugog poluvremena šansa za goste, Terzić je imao odličnu priliku, šut je uputio sa 15 metara ali je bio neprecizan. Nakon ove šanse gostiju uslijedio je nešto mirniji period igre, pa se do nove prilike čekalo sve do 76. minuta kada je Osmajić šutirao iz voleja ali nije uspio da savlada gostujućeg golmana.
U 88. minutu pravo niotkuda Budućnost stiže do pogodka i ispostaviće se kasnije do sva tri boda i titule. Greška prvo Pajovića pa zatim i Bulatovića koji je glavom sporo uputio loptu prema Giljenu, rezervista gostiju Mijović pratio je to sve i lako savladao Giljena.

U narednom kolu koje je na programu sledeće nedelje, Sutjeska gostuje Iskri, dok Budućnost dočekuje ekipu Podgorice.