Kulturno veče u Nikšiću: Prezentacije i promocija novog guslarskog CD-a

Večeras će ljubitelji kulture u Nikšiću imati priliku da uživaju u dva značajna događaja koja obogaćuju kulturnu scenu ovog grada.

U organizaciji Javne ustanove „Muzeji i galerije Nikšić,“ u 19 časova u Gradskoj kući održaće se prezentacija djela pod nazivom „Ponovno otkrivanje prošlosti i značaj revizije keramičkih zbirki na primjeru lokaliteta Crvena stijena“ autorke Marije Svilar, kao i predavanje „Savremene metode i tehnike u konzervaciji i restauraciji keramičkih posuda“ koje će predstaviti Milica Vuruna. Ove prezentacije pružiće uvid u značaj arheoloških istraživanja i novih pristupa konzervaciji, koji omogućavaju očuvanje kulturnog nasleđa i obogaćivanje kolektivne svijesti o istorijskim lokalitetima, kao što je Crvena stijena.

Istovremeno, u Nikšićkom pozorištu, takođe od 19 časova, biće organizovana promocija novog CD-a narodnog guslara Gorana Perovića pod nazivom „Duško Jovanović – pucanj u istinu.“ Ovaj album, posvećen tragično nastradalom novinaru Dušku Jovanoviću, prenosi kroz guslarsku tradiciju priču o borbi za istinu i pravdu, oživljavajući sjećanje na važnu ličnost novinarstva u Crnoj Gori.

Ova dva događaja predstavljaju bogatstvo kulturnih sadržaja za građane Nikšića, nudeći im priliku da u istom večeru dožive spoj arheološke baštine i savremene narodne tradicije.