Kovačević uručio vozilo za potrebe NVO “Mozaik”

 

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević, na današnjem sastanku održanom u prostorijama NVO “Mozaik”, uručio je vozilo na korišćenje osobama sa invaliditetom, u cilju olakšanja njihovog kretanja po gradu. Tim povodom, obećao im je od naredne godine radna mjesta u Opštini.

Predsjednik Kovačević je izrazio interesovanje za aktivnosti “Mozaika” i pitao prisutne o njihovim potrebama.
“U sklopu projekta imaćemo više aktivnosti, 9 mjeseci biće radno. Projekat traje još dva mjeseca, trenutno imamo sredstva za gorivo i vozače, kasnije će nam trebati pomoć od Opštine da budžetira to sve”, saopštio je direktor te NVO, Blagoje Šturanović.
Članovi Mozaika su saglasni da im je prevoz od izuzetne važnosti, pomaže im u svakodnevnom životu, a naročito sada kada kreću kiše i zimski period. Dodaju da će im olakšan prevoz takođe pomoći da budu ravnopravni članovi društvenog života.

“Nadam se da će vam ova kola biti od koristi, pa da nabavimo naredne godine još jedna”, odgovorio im je Kovačević.
Iz NVO Mozaik ističu značaj informisanja javnosti o njihovim problemima i potrebama, i apeluju na ostala udruženja da se uključe i pomognu.
“Ako Opština Nikšić uspije da riješi problem sa smještajem dementnih starih na Duklu, kada bi njih preuzeo Dom za stare ili Ministarstvo, tada bi nama ta stavka ostala slobodna, mada iako ne ostane, mi ćemo dati podršku Vama”, saopštio je Kovačević.
Kovačević je i dodao da se razmatra da u narednoj godini bude obezbijeđeno par slobodnih radnih mjesta u Opštini za osobe sa invaliditetom, kako bi se oni konkretno integrisali u društvo.
Najavljena je i buduća saradnja sa Opštinom i NVO kako bi se osobe sa invaliditetom zaposlile i postale ravnopravni članovi privatnog i javnog sektora.