Košarkaši ubjedljivi protiv Mađarske

Muška seniorska reprezentacija ostvarila je pobjedu u prvom kontrolnom meču u sklopu priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo naredne godine – izabranici Bogdana Tanjevića na Zlatiboru su savladali selekciju Mađarske 71:56 (18:9, 22:18, 19:16, 12:13), prenosi RTCG.

Suad Šehović i saigrači vodili su tokom čitavog meča i ubjedljivom pobjedom počeli seriju od osam kontrolnih mečeva koji će poslužiti za uigravanje tima uoči početka kvalifikacija i duela protiv Slovačke, koji je na programu 31. avgusta u Podgorici.

Novi duel Crne Gore i Mađarske na Zlatiboru zakazan je za nedjelju.

Reprezentacija će na Zlatiboru boraviti do 16. avgusta, dok su dueli protiv Švajcarske na programu 10. i 13. avgusta.
Turnir u Skoplju na programu je od 17. do 19. avgusta, a gostovanje selekciji Slovenije je zakazano za 27. avgust, štoće biti i posljednja provjera pred početak kvalifikacija.

Crna Gora u premijernom meču u kvalifikacijama, 31. avgusta u Podgorici dočekuje selekciju Slovačke.

D.A.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *