Komunalna policija sankcionisala osobe koje su oštetile pod na Trgu slobode
Nakon što su građani prethodnih dana ukazivali na oštećenja deking poda na Trgu slobode u Nikšiću, redakcija našeg Portala obratila se Komunalnoj policiji sa pitanjem da li su utvrđeni odgovorni za nastalu štetu i koje su mjere preduzete.
Iz Komunalne policije odgovorili su da svakodnevno vrše nadzor javnih površina, uključujući i Trg slobode, te da su u više navrata evidentirana oštećenja deking poda.
prekršajni nalog, dok je drugo lice identifikovano uz pomoć sistema video-nadzora i takođe sankcionisano. O svemu je obaviješten Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine, koji će preduzeti aktivnosti na sanaciji oštećenih površina.
Iz Komunalne policije pojašnjavaju da oštećenja ne nastaju isključivo usljed nepropisnog parkiranja vozila i fizičkog opterećenja, već i zbog dotrajalosti PVC materijala koji je godinama izložen suncu, kiši, mrazu i drugim vremenskim uslovima.
Nadležni su uputili apel građanima da odgovornim odnosom prema javnoj imovini doprinesu očuvanju uređenosti Trga slobode i drugih javnih površina u gradu.

