,,Kanarinke” slavile u derbiju

U derbiju 16. kola Prve crnogorske lige za žene, RK Levalea savlada na svom terenu Budućnost 2, rezultatom 23:18.

Od samog starta meča, Levalea je nametnula svoj ritam igre i potpuno zaslužena došla do pobjede.
U prvom poluvremenu razlika u korist Levalee krećala se od 4 do 8 golova, a pred sami kraj prvog poluvremena igračice Budućnosti uspjeli su da smanje zaostatak na pet golova (13:8).
Drugo poluvrijeme se igralo gol za golom, sve do 45og minuta, kada domaće igračice upadaju u malu krizu pa to Budućnost 2 koristi i prilazi u 52 minutu na 3 gola zaostatka.
Snage za potpuni preokret igračice Budućnosti 2 nisu imale, pa je tako Levalea stigla do 13 pobjede iz isto toliko susreta.
Zapaženu ulogu na golu imala je Mina Mandić sa osam odbrana, dok je u napadu dirigovao tandem Nataša Ćorović i Elena Tomić sa osam odnosno pet pogodaka.
U poraženoj ekipi istkale su se Mina Novović i Sara Senić sa po tri postignuta pogodka.
U narednom kolu koje je na programu 21.04.2021. godine Levalea gostuje Rudaru, dok su igračice Budućnosti 2 u narednom kolu slobodne.