Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom kolu nezvaničnog prvenstva Evrope u turskom Samsunu od selekcije Srbije rezultatom 80:60.
Crna Gora je bila ravnopravan rival samo u prvih 5 minuta utakmice (14:14), ali je nakon toga Srbija preuzela inicijativu i konstantno uvećavala prednost, koja je u posljednjoj četvrtini iznosila čak 35 poena (75:40).
Izabranici selektora Dušana Dubljevića su serijom 20:5 uspjeli da ublaže poraz za konačnih 80:60.
U pobjedničkom timu blistao je Marko Pecarski sa 32 poena i 13 skokova, dok su se u crnogorskom nacionalnom timu istakli Vlahović sa 11, te Drobnjak i Žižić sa po 10 poena.
Naredni meč turnira u Turskoj crnogorski reprezentativci igraju sjutra u 13:30 časova protiv selekcije Ukrajine.