Gospodska krv u Danilovgradu

Predstava „Gospodska krv” rađena po tekstu poznatog crnogorskog dramskog pisca i publiciste Marka Kavaje, koju je za večernju scenu Nikšićkog pozorišta postavio Slobodan Marunović, biće izvedena u Centru za kulturu u Danilovgradu, u ponedjeljak, 28. oktobra sa početkom u 19 časova.
Pored reditelja Marunovića, koji potpisuje i adaptaciju teksta, autorski tim čine: Aleksandar Saša Vukotić (scenograf), Ljiljana Petrović (kostimografkinja), Slobodan Kovačević (kompozitor) i Ferid Karajica (scenski pokret).
Uloge u predstavi povjerene su crnogorskim glumcima: Nikoli Vasiljeviću, Ani Vučković, Dušanu Kovačeviću, Jeleni Nenezić Rakočević, Jovanu Daboviću, Slavku Kaleziću i Stevanu Vukoviću.
„Čitav dijalog, komedija i njena dramaturgija, govori o slabosti ljudskog roda, o njegovom deformitetu, ljudskoj gramzivosti, pohlepi i želji da se bude nešto drugo od onoga što jesi. Tekst govori o tome da čovjek često ne bira sredstva kako bi se domogao onih stvari koje mu se čine vrijednim, a u stvari one ne predstavljaju ništa osim jednu ogromnu ispraznost“, kazao je Marunović.
Predstava se izvodi u okviru Nikšićke kulturne scene 2019.
loading…