Gorska služba spašavanja na Durmitoru spasila povrijeđenog psa
Pripadnici Gorske službe spašavanja Crne Gore danas su izveli nesvakidašnju akciju na Durmitoru, kada su spasili povrijeđenog psa.
Tokom boravka na skijalištu na Žabljaku, zajedno s kolegama iz Hrvatske gorske službe spašavanja, primijetili su kako je pas, labrador, pao sa stijene na lokalitetu Šupljike (Korito).
Pas je prilikom pada zadobio povrede, zbog čega su mu spasioci odmah ukazali pomoć. Nakon što su ga zbrinuli, pažljivo su ga transportovali do sigurne lokacije, gdje je predat vlasniku.
Ovu akciju su objavili na svojoj zvaničnoj Facebook stranici, uz poruku koja još jednom potvrđuje njihovu posvećenost spasavanju svih, bez obzira na to da li je riječ o ljudima ili životinjama.
Izvor:RTNK

