Gimnazijalci nagrađeni za ekološki projekat vrijednosti 500 evra
Učenici II/5 odjeljenja Gimnazije “Stojan Cerović”: Saša Denda, Mia Kostić, Martin Marković, Bojana Miljanić i Jovan Marković, ostvarili su zapažen uspjeh na takmičenju koje je organizovalo Društvo mladih ekologa Nikšić u okviru projekta “Mladi Eko Poaro”.
Njihov trud, kreativnost i timski rad prepoznati su i nagrađeni vrijednom nagradom od 500 evra, koja će biti iskorištena za realizaciju javnog performansa sa ciljem podizanja svijesti o ekološkim pitanjima i odgovornom odnosu prema životnoj sredini.
Mentor učenicima bila je prof. umjetnosti Marija Lazarević, a uspjeh ovog tima dodatno potvrđuje da mladi u Nikšiću pokazuju inovativnost i društvenu angažovanost, pretvarajući svoje ideje u konkretne projekte od značaja za zajednicu.



