fudbalska reprezentacija cg

Fudbalska reprezentacija CG poražena je sinoć u Zenici od BIH 1:0. Slabije prvo poluvrijeme koštalo je crnogorske fudbalere povoljnijeg rezultata protiv Bosne i Hercegovine (BIH), kazao je selektor Miodrag Radulović.

Selekcija BIH je tom pobjedom, kolo prije kraja takmičenja, obezbijedila prvo mjesto u grupi 3. Odlučujući pogodak postigao je Ermedin Demirović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Demirović se upisao i u 32. minutu, ali je gol poništen nakon što je VAR tehnologijom utvrđeno da je bio ofsajd. Domaćin je u prvom dijelu bio bolji, a šanse da se upiše u strijelce imao je Edin Džeko, u trećem i 37. šutirao je preko gola, dok je u 25. golman Milan Mijatović bio siguran.
U 17. minutu Milutin Osmajić je, nakon ubacivanja Stevana Jovetića i smušene reakcije odbrane domaćina, šutirao sa oko 20 metara, ali je golman Ibrahim Šehić bio siguran. Šehić je odlično intervenisao i u 69. minutu nakon šuta Stevana Jovetića iz slobodnog udarca, dok je rezervista Uroš Đurđević u 78. šutirao pored gola, nakon ubacivanja Seada Hakšabanovića.

Radulović je kazao da, poslije svega viđenog, ostaje žal što su bacili prvo poluvrijeme u vjetar.

“Koliko god smo pokušali igrače da relaksiramo prije utakmice, značaj meča im je okovao noge što je uticalo na prvo poluvrijeme. Igrali smo kukavički u prvom dijelu. U drugom poluvremenu je bila druga slika. Kao da su se igrači probudili, dominirali smo, imali veći posjed lopte, ali nismo kreirali šanse za kojima bi žalili”, rekao je Radulović.

On je čestitao domaćinu na pobjedi, navodeći da crnogorskim fudbalerima ostaje da se pripreme za Finsku.

“Želimo da budemo drugi. Da nam je neko prije početka takmičenja ponudio drugo mjesto, sigurno bi ga prihvatili”, rekao je Radulović.

U drugom meču te grupe, Finska i Rumunija igrale su u Helsinkiju 1:1. Crna Gora će u posljednjem kolu, u ponedjeljak, ugostiti Finsku.