mladinkFudbal, žene: Pobjeda Ekonomista

Ženska reprezentacija Crne Gore bila je bolja u duelu sa Bosnom i Hercegovinom, u utakmici koja se igrala danas u Baru, i trijumfovala rezultatom 1:0, pa Crna Gora trenutno zauzima treće mjesto u grupi sa devet bodova.

Odlučujući pogodak u duelu kombinovanih timova postigla je Nikolina Caković u petom minutu, uz pomoć vjetra, koji je silno duvao na Topolici.
Gošće su sredinom prvog poluvremena imale veliku šansu da izjednače, ali Branka Bagarić nije realizovala jedanaesterac, odnosno njen šut crnogorska golmanka Svetlana Miličić je odbranila, uz pomoć stative.
Gostujući sastav je u većem dijelu bio dominantniji, ali bez velikih šansi, dok su izabranice Mirka Marića propustile dvije dobre prilike, preko Jasne Đoković i Jovane Sarić.
Ženska selekcija Crne Gore u aprilu igraće prve zvanične mečeve u 2022. godine, protiv Malte i Rusije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.