Karate

Prethodnog vikenda održana je jedna od najstarijih i najmasovnijih sportskih manifestacija u Crnoj Gori – 43. Kup oslobođenja Podgorice okupio je ukupno 752 takmičara iz šest država i 44 kluba.
Učešće su uzeli i nikšićki karate klubovi a među njima i Fokus čiji su takmičari osvojili 15 medalja od kojih četiri zlatne, tri srebrne i osam bronzanih.
Lazar Potpara takmičio se u dvije kategorije i u obje osvojio prva mjesta – u borbama kod seniora (+84kg) i u juniorskoj konkurenciji (+76kg).
Vasilija Bijelović je u konkurenciji djevojčica 2009. godište u kategoriji – 39 kg takođe osvojila zlatnu medalju, kao i Andrea Šakotić (2011) u kategoriji – 32 kg.