Prvenstvo Crne gore u džudou za juniore održano je u nedelju, 26. februara u Nikšiću, na kojem su najviše uspjeha imali lokalni klubovi “Trebjesa”, “Straševina” i “Akademik”.

Sa devet osvojenih medalja, od čega tri zlatne, Džudo klub “Trebjesa” najuspješnija je ekipa takmičenja.
Zlatno odličje u kategoriji do 73 kilograma osvojio je Nikola Stanišić, dok su njegove klupske kolege Aleksandar Tomić i Novak Ostojić bili najbolji u kategorijama do 81 i 100 kilograma.
Srebrne medalje osvojili Ramo Kahrović i Jovana Janjušević u kategorijama do 60, odnosno 70 kilograma.
Treća mjesta i bronzane medalje pripale u Marku Janceru u kategoriji do 60, Milanu Gušiću do 55, Jovanu Janjuševiću do 81 i Jasmini Perišić do 52 kilograma.
Veliki uspjeh na juniorskom prvenstvu imale su i džudistkinje iz “Straševine”.
Ivana Nikolić bila je dominantna u kategoriji do 44 kilograma, a zlatnim odličjima okitile su se i Anđela Milović u kategoriji do 48 i Sanja Vučinić do 53 kilograma.
Milica Perunović osvojila je bronzu u kategoriji do 57 kilograma.
Najbolji džudo klub u Crnoj Gori, “Akademik”, osvojio je sedam medalja.
Tamara Gardašević i Jovana Peković bile su najbolje u kategorijima do 57, odosno 70 kilograma.
Bronzanu medalju osvojila je Božica Đurđevac u kategoriji do 63 kilograma.
U muškoj konkurenciji, Ilija Crvenica bio je drugi do 55 kilograma, dok su se Marko Gušić, Vidoje Golubović i Nemanja Perišić okitili bronzanim odličjem u kategorijama do 66, 73 i 81 kilogram.