Crna Gora poražena od Irske

Crnogorski teniseri poraženi su u bugarskom Sozopolu, u meču trećeg kola, od Irske 2:1, prenosi RTCG.

Naša ekipa je kao drugoplasirana, sa dva trijumfa i porazom, završila nastup u D grupi.

U prva dva kola savladali su Kosovo 3:0 i Andoru 2:1. Irska je povela pobjedom Sema Berija /Sam BARRY/, koji je slavio protiv Rezarta Cungua 2:0.

Izjednačio je Ljubomir Čelebić, koji je slavio protiv Džejmsa Mekgia /James MCGEE/ 2:1 (7:5, 6:2 i 6:3). U odlučujućem meču, u duelu dublova, Cungu i Čelebić su izgubili od Sema Berija i Dejvid Ohea /David O’HARE/ 2:0 (6:2 i 6:4).

Irska će u polufinalu igrati protiv Bugarske. Drugog finalistu odlučiće Makedonija i Luksemburg. Crna Gora će u nastavku šampionata igrati sa Grčkom, za plasman od petog do osmog mjesta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *