Crna Gora je u prvom meču na svom terenu u kvalifikacijama za Svjetsko Prvenstvo deklasirala Kazahstan sa 5:0.

Nakon remija sa Rumunima, Crna Gora je osvojila velika tri boda i sa velikim samopouzdanjem ide na gostovanje Dancima.

Pred nešto više od osam hiljada gledalaca, dobro su počeli izabranici Ljubiše Tumbakovića.

Crna Gora je povela golom Tomaševića u 24. minutu, nakon sjajnog centaršuta Jovetića.

Do kraja poluvremena Jovetić je dobro šutirao u 41. minutu, ali lopta je završila pored gola.

U nastavku su se razgoropadili puleni trenera Tumbakovića.

Crna Gora je povisila na 2:0 pogotkom Vukčevića, na sjajan centaršut Kojaševića.

Na treći pogodak Crna Gora nije puno čekala, Marušić je sjajno proigrao Jovetića koji pogađa mrežu nemoćnog Pokatilova.

“Crveni” se nijesu tu zaustavili, da pobjeda bude ubjedljivija pobrinuo se Bećiraj nakon sjajne asistencije Vešovića.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Savić u 78. minutu, za veliku pobjedu Crne Gore.

Poslije dva odigrana kola, Crna Gora ima četiri boda.

Izabranike selektora Tumbakovića očekuje teško gostovanje Danskoj u Kopenhagenu, 11. oktobra u 20:45 časova.