AMSCG: Radovi na više dionica

Prema informacijama koje je saopštio Auto-moto savez Crne Gore (AMSCG), saobraćaj u zemlji odvija se po povoljnim vremenskim uslovima, dok je na dionicama na kojima su u toku radovi neophodno poštovati privremenu saobraćajnu signalizaciju. Vozačima se savjetuje da brzinu i način vožnje prilagode uslovima na putu, a posebna pažnja potrebna je na više putnih pravaca gdje su na snazi obustave saobraćaja i izmijenjeni režimi vožnje.

Zbog izvođenja radova na rekonstrukcijí mosta „Đurdevića Tara“ na magistralnom putu M-6 Dionica Pljevlja – Žabljak, lokalitet Đurdevića Tara, odobrava se promjena režima saobraćaja na sledeći način:

1.totalna obustava saobraćaja za teretni saobraćaj (kamioni, šleperi, kamioni sa prikolicom, šleperi sa prikolicom, itd.) nosívosti preko 3,5 tone, od 04.03.2026.godine do završetka radova.

za putnički saobraćaj i autobuse, sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja, kao i totalna obustava saobraćaja od 06:00 do 08:00, od 10:00 do 12:00 i od 14:00 do 20.00 časova u periodu od 01.06.2026.godine do 30.06.2026.godine.
Odobrava se totalna obustava saobracaja do zavrsetka radova u vremenskom intervalu od 11.00 do 17.00 casova zbog izvodjenja radova na zavrsnom sloju asfalta u sklopu rekonstrukcije na mag putu M-3 dionica Pluzine -Jasenovo Polje lokalitet Zaborje-Jasenovo Polje.Danas 14.06.2026 godine neće biti obustave saobraćaja na ovom putnom pravcu.

U toku je rekonstrukcija regionalnog puta R-29 Bar-Kamenički most-Krute,a saobraćaj se obustavlja za sve vrste vozila u terminima od od 08.00 do 11.00 i od 13.00 do 16 časova.

U periodu od 16.12.2025.godine pa do završetka radova odobrava se totalna obustava saobraćaja za sve vrste vozila u terminu od 08.00 do 14.00 časova na regionalnom putu R-17 dionica Čevo-Ridjani zbog izvodjenja radova na adaptaciji puta.

Od dana 10.06.2026. godine na autoputu izvode se radovi na obnovi horizontalne saobraćajne signalizacije .Poseban oprez vozačima prilikom nailaska u zoni izvođenja radova uz povećanu pažnju i uz poštovanje postavljene saobraćajne signalizacije.

Do završetka radova, odobrava promjena rezima saobracaja sa dvosmjernog na neizmjenično odvijanje saobraćaja, u terminima od putu 08:00 do 17:00 časova zbog izvođenja radova na izgradnji potpornog zida na ragionalnom putu R-30 dionica ulaz u Petnjicu.

Do 30.06.2026.godine odobrava se totalna obustava saobraćaja u intervalu od 08.00 do 12.00 sati i od 13.00 do 17.00 sati zbog izvodjenja radova na regionalnom putu R-30 dionica Petnjica-Bioča, potez Bioča-Lješnica.

Zbog izvodjenja radova na rekonstrukciji saobraćajnice Petnjica-Bioča odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja na mjestima izvodjenja radova,kao i povremena obustava saobraćaja ne duža od 60 minuta. Obustave saobraćaja ne duže od 60 minuta ne mogu se koristiti radnim danima (ponedjeljak-petak)u intervalima od 07.00 do 09.00 i od 12.00 do 14.00 sati.

Za period od 19.01.2026. god do 15.06.2026. god doći će do izmjene režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenični kao i mogućnost potpune obustave saobraćaja u kraćim terminima u tunelu Sozina u vremenu od 22.00 do 06.00 časova. U pitanju su radovi na sanaciji pukotina u tunelu Sozina injektiranjem sa završnim farbanjem obloge,kao i radovi na čišćenju kanala odvodnje.Radovi će se izvoditi ručno pomoću lake opreme i mašina.

Do završetka radova, odobrava promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja na mjestu izvođenja radova zbog izvođenja radova na adaptacoji dijela saobraćajnice u centru Tuzi, od marketa,Voli” do katoličke crkve, na magistralnom putu M-4 dionica Podgorica- Božaj.

Odobrava se promjena režima saobraćaja sa dvosmjernog na naizmjenično odvijanje saobraćaja, zbog izvođenja radova na izgradnji Bulevara – ulice “Vojislavljevića” od ulice “Kralja Nikole” do ulice “Princeze Ksenije” u Podgorici.

Zabranjuje se saobracaj teretnih motornih vozila cija najveca dozvoljena masa prelazi 7,5 tona u period od 25.05.2026. godine do 15.10.2026. godine svakog dana u vremenu od 07.00 do 24.00. casa na sledecim djelovima regionalnih puteva:

R-1 KOTOR-TROJICA (raskrsnica sa M-1) opstina Kotor .do mjesta Krstac (reskrsnica sa R25) opstina Cetinje.

ZABRANJUJE SE saobraćaj svih kategorija vozila u periodu od 25.05.2026. god do 15.10.2026. god svakog dana na dionicama regionalnih puteva :

R-1 od mjesta Krstac – raskrsnica sa R25 (opština Cetnje ) do mjesta Trojica -raskrsnica sa M-1 (opština Kotor ) iz smjera Njeguša u smjeru Kotora u vremenskom period od 08.00 do 15.00. casova

R-1 do mjesta Trojica -raskrsnica se M-1 (opština Kotor )od mjesta Krstac -raskrsnica sa R25 (opstina Cetinje ) iz smjera Kotora u smjeru Njeguša u vremenskom intervalu od 14.00 do 19.00. casova.

R-25-1 dionica Međuvrsje -Lovćen od parkinga do Mauzoleja u oba smjera.

Zabranjuje se saobracaj teretnih motornih vozila čija najveca dozvoljena masa prelazi 7,5 (sedam zarez pet tona ) u periodu od 15.06.2026. godine do 15.09.2026. godine od ponedeljka do petka u vremenu od 19.00 do 24.00 časa i subotom i nedeljom u vremenu od 17.00 do 24.00 casa na sljedećim djelovima magistralnih puteva :

M-1 GP Debeli Brijeg-H,Novi -Kotor-Tivat-(Krtolska raskrsnica) -Budva-Bar-Ulcinj-GP Sukobin

M-2 Podgorica-Sotonići -Petrovac

M-3 Podgorica-Mioska-Kolašin

M-10 Podgorica -Cetinje-Budva