Sutjeska protiv gradskog rivala upisala prvu pobjedu
Odbojkaši Sutjeske pobjedom u gradskom derbiju protiv Volej Stara, u okviru 8. kola Prve lige, upisali su prve bodove u sezoni, te se na taj revanširali protivniku za prethodni poraz.
Sutjeska je, u uzbudljivom meču, trijumfovala rezultatom 3:2 u setovima.
Početak meča nije najavljivao konačan ishod i pobjedu Sutjeske, Volej star je bolje igrao i prvi set riješio u svoju korist (23:25). Odličnu igru “gosti” su nastavili i u drugom, kada je rezultat bio 20:25.
Međutim, ekipa koja je zvanično bila domaćin ovog susreta, nije se predavala već zaigrala mnogo bolje i organizovanije, te u potpunosti došla do preokreta. U trećem setu imali su 25:20, a četvrti set riješili su u svoju korist (25:22) i izborili “taj brejk”. U petom, odlučujućem setu, Sutjeska je imala snage da održi kontinuitet u igri, te tako sa 16:14 riješi i period utakmice, za veliko slavlje i prve bodove u sezoni.

