Zapaženi uspjesi učenika OŠ “Luka Simonović” na ekološkom takmičenju

Okružno takmičenje Nacionalne ekološke olimpijade održano je 14. marta 2026. godine, a učenici Osnovne škole “Luka Simonović” postigli su značajne rezultate.

U kategoriji IX/3 odjeljenja, Jovana Dragićević osvojila je prvo mjesto, dok su Petar Zečević i Vlado Perutović zauzeli treće mjesto. Njih je pripremala mentorica Snežana Janković.

U kategoriji VIII/3 odjeljenja, učenica Anđela Knežević osvojila je prvo mjesto, uz mentorstvo Vesne Marojević.

Takmičenje je omogućilo učenicima da demonstriraju znanja iz ekologije, zaštite životne sredine i održivog razvoja, ali i da unaprijede istraživačke vještine i timski rad.

Škola ističe važnost podsticanja mladih na ekološku svijest i čestita učenicima i mentorima na postignutim uspjesima.