Mještani najavili blokadu puta Nikšić-Vilusi
Mještani sela Cerovica i Prigradina, koja pripadaju Banjanima, odnosno Mjesnoj zajednici (MZ) Velimlje, te Podbožura i Smrduše (MZ Trubjela), koja se nalaze u sastavu nikšićkih Rudina, zbog izuzetno lošeg stanja makadamskog puta koji povezuje ova sela za 1. mart najavili su jednosatnu blokadu magistrale Nikšić – Vilusi.
Stanovnik sela Smrduša Momčilo Mićunović za “Dan” je kazao da će blokada magistrale biti održana u Podbožuru.
“Na ovaj korak smo se odlučili jer vidimo da drugog izlaza prosto nema. Makadamskim putem Podbožur – Smrduša – Borak – Cerovica – Prigradina već dugi niz godina može se proći samo pješke ili na konju. Apelovali smo i tražili pomoć ali uzalud, adekvatnog odgovora nadležnih nema”, ističe Mićunović i dodaje da su se bezbroj puta obraćali opštinskim vlastima i zahtijevali rekonstrukciju 12 kilometra putnog pravca i njegovo asfaltiranje, ali sve je ostalo na obećanjima.
Izvor: DAN

