Aleksandra Kecojević: Svakom djetetu bih preporučila da se bavi sportom

Aleksandra Kecojević, golman RK Trebjesa Bemax, trenutno je na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Sjevernoj Makedoniji, za naš portal govorila je o rukometu, svojim počecima, ali i o daljim planovima.

 

Ko je Ksenija? Da li nam možeš reći nešto o sebi?

Poštovanje, kako ste? Ja sam Aleksandra Kecojević, imam 18 godina, bavim se rukometom od svoje 12-te godine.

 

Zašto baš rukomet?

Rukometom sam počela da se bavim na nagovor svoje majke i vremenom sam zavoljela taj sport i shvatila da je to ono čime želim da se bavim u svojoj budućosti.

 

U toku je Svjetsko juniorsko prvenstvo u Sjevernoj Makedoniji, kakvi su tvoji utisci?

Prvenstvo je tek počelo, atmosfera u reprezentaciji je odlična, očekujemo dobar plasman i da ćemo svojim radom i pristupom na svakoj utakmici ići ka tom cilju.

 

Koliko si visoka?

Visoka sam 184cm

 

Igraš na poziciji golmana, da li zahtjevno?

Pozicija golmana se bitno razlikuje od ostalih igrača na terenu, najznačajnije doprinosimo rezultatskoj uspješnosti ekipe.

 

Koliko je disciplina važna u sportu kojim se bavis?

Disciplina je najbitnija u rukometu, uer ipak uspjeh se ne dešava preko noći.

 

Ko ti je idol u rukometu, a ko u sportu generalno?

Nemam idola, ne volim da se ugledam na bilo koga, već gledam samo sebe i svoj napredak.

 

Da se ne baviš rukometom da li bi se bavila nekim drugim sportom?

Sigurno da bih, posle rukometa najviše volim košarku tako da bih se vjerovatno tu oprobala.

 

Koliko vremena trošiš na treninge?

Treniram svaki dan po dva sata, nekada i po dva treninga dnevno.

 

Da li možeš da izdvojiš najbolji uspijeh na nekom takmičenju i da nam kažeš nešto više o tome?

Imam dosta individualnih nagrada koje sam osvojila na turnirima na kojima sam učestvovala sa svojim klubom. Ove godine smo osvojile drugu ligu i obezbijedile ulazak u prvu ligu

 

Osim sporta, šta te privatno raduje?

Privatno me najviše raduju moja porodica i prijatelji, sa njima provodim najviše vremena i sa njima se najljepše osjećam.

 

Ko ti je najveća podrška?

Najveća podrška mi je porodica.

 

Koji su tvoji planovi za budućnost što se tiče rukometa?

Moji planovi su da budem u što boljem klubu u kojem ću napredovati i naravno ređati što više uspjeha.

 

Za koji tim bi voljela da igraš u budućnosti?

Voljela bih da igram za Gyor zato što su odličan tim i igraju Ligu Šampiona u kojoj bih željela učestvovati.

 

Da li je teško uskladiti treninge i sport sa privatnim obavezama?

Iskreno dosta je teško, u rukometu ima dosta odricanja, ali uz dobru organizaciju je puno lakše.

 

Da li bi preporučila mlađim generacijama da se oprobaju u rukometu?

Svakom djetetu bih preporučila da se bavi sportom prije svega. Rukomet je jedan prelijep i timski sport u kojem bi svako dijete trebalo da se oproba. Mogu pronaći prijatelje za cijeli zivot.

 

Da li imaš neku poruku za mlade?

Poruka za mlade je da nikad ne odustaju i da idu samo naprijed ka svojim ciljevima.