U školi “Braća Labudović“ obilježen je Dan voda

U OŠ“Braća Labudović“ obilježen je Dan voda. Učenici su sa svojim nastavnicima na zanimljiv i interesantan način obilježili ovaj dan raznim aktivnostima. Škola se ove godine uklučila u projekat Eko-škole. Ulaskom u projekat „Eko škola“ napravljen je veliki korak u razvijanju svijesti o očuvanju životne sredine. 
„Ispred nas je veliki i zahtjevan zadatak koji se mora realizovati postepeno sa strpljenjem kako bi se mladim generacijama prenijela ljubav prema prirodi“, kazali su iz škole “Braća Labudović“.
Učenici petog razreda i jedno odjeljenje trećeg razreda su organizovali izlet. Svoje putovanje su započeli na izvoru Vidrovana, a zatim su obišli rijeku Sušicu, Boljašnicu i Rastovac. Prateći tok Zete došli su do Krupca gdje su se prošetali branom i obišli zatvaračnicu.Obišli su i jezera Slano i Vrtac, rijeke Mrkošnicu i Gračanicu, kao i Carev most.Učenici će na temu Vode mog kraja napraviti izložbu poetskih, proznih i literarnih radova.
Učenici drugog razreda su pomoću zanimljivih nastavnih materijala, prezentacija i video snimaka učili o vodi. Oni su sa svojim nastavnicama realizovali Projektni dan-Voda. Govorili su o značaju vode za ljude, kako ljudi koriste vodu, kao i potrebi da se voda štedi. Uočili su kako ljudi zagađuju vode, a i prikazan im je video snimak „Gračanica-rijeka mog kraja“.Svoje stavove o zagađenju vode i potrebi da se voda čuva iskazali su pišući eko-poruke. Na kraju su im prikazani ogledi sa vodom, koji su kod njih izazvali pravo oduševljenje. Takođe su i ukrasili hol u znaku vode.
Učenici odjeljenja III-1 i III-3 su takođe obilježili ovaj dan. Prvo su posjetili Gordin most na kome su ponovili ono što su naučili o vodi, a zatim su u učionici recitovali pjesmu „Voda“ i ponovili kako se koristila voda u prošlosti. Zatim su razgovarali o tome kako se voda koristi i zašto treba da se štedi.Na zanimljiv način su pomoću panoa objasnili kruženje vode u prirodi.Čas je završen čitanjem sastava o zagađivanju rijeka kao i pisanjem eko poruka.
Nastavnice, geografije Biljana Biberdžić i biologije Tamara Nikolić sa učenicima sekcija „ Mladi geografi“ i „ Mladi biolozi“ organizovale su radionicu. U radionici učenici Sekcija su radili panoe na kojima su ukazali na značaj voda na Zemlji i na koji način treba da ih zaštitimo od svakodnevnog zagađivanja..Učenici su radili u grupama i na zanimljiv način iskazali svoje stavove o vodi. Panoe koje su napravili izložiće u holu škole.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *