Zbog čega je običaj da se za Praznik rada jede pasulj
Prvog maja se obilježava Međunarodni praznik rada, čiji je cilj ukazati na poteškoće s kojima se radnici suočavaju. Običaj je da se tada jede pasulj. Znate li zašto je to tako? Pasulj je stigao u Evropu u 16. vijeku….
PROČITAJ VIŠE