Organizovan uspješan kup “Božica Pejović”
Najviše uspjeha na nedavno održanom plesnom takmičenju “Božica Pejović” imali su Pesni studio Matrix, zatim Alisa Kotor, Akord, Plesni i chearliding klub We i Plesni studio Mo Statrs iz Mostara. Mostarski klub je osvojio i specijalnu nagradu za najuspješniji par, Ines i Žani Kulak, koji su dobili dvodnevni boravak na Crnogorskom primorju.

Na kupu, koji je prethodnog vikenda održan u Nikšiću, učestvovalo je oko 1100 takmičara svih uzrasnih kategorija, i ovo je najbrojnije takmičenje koje se ikada održalo u gradu pod Trebjesom.
Uspješan domaćin i organizator bio je plesni studio “Matrix” i Savez modernog plesa Crne Gore, a pokrovitelj takmičenja Skupština opštine Nikšić i Sportski centar Nikšić.
Pošto je ovo godina kada Plesni studio Matrix obilježava 18 godina rada svim predstavnicima klubova, kao i sudijama dodijeljene su prigodne zahvalniice, a Skupštini opštine Nikšić i Sportskom centru Nikšić posebne plakete za višegodišnju saradnju i doprinos razvoju plesne kulture i sporta.

Takmičenje je otvorila, u ime Opštine, potpredsjednica SO Sonja Nikčević, a u ime plesnih organizacija prisutne je pozdravila Nataša Jekić iz Mostara, inače glavni sudija na ovom turniru. Žiri su još sačinjavali Nebojša Slavković (Srbija), Sanjin Buzadžija (BIH), Veronika Suponenkova (Rusija), Dejan Brkić (BIH) i Milanka Gluščević (CG).
Dijelu takmičenja prisustvovala je i Božicina porodica.
“Veoma sam zadovoljna turnirom. Trudili smo se da budemo dobri domaćini, da naši gosti imaju i dodatne sadržaje osim samog turnira. Ovaj broj učesnika je izuzetno respektabilan i za mnogo veće sredine nego što je naša. Takmičari su pokazali zavidan nivo znanja, i borili se da se pokažu u što boljem svijetlu. Želim se zahvaliti svima koji su nas podržali u organizaciji, kolegama i prijateljima koji su došli da se družimo i takmičimo. Takođe očekujem da poslije 10 godina Kup postane tradicionalan i udje u zvanični kulturno sportski kalendar grada”, kazala je Mia Rakočević ispred organizatora.
Sponzori turnira su Voli, Kozmetiks marketi, Pivara Nikšić, Turistička organizaija Danilovgrad…

