Crnogorski timovi iz karatea na finalu prvenstva Evrope

Ženski seniorski kata tim Budućnosti (Montenegro 2), ženski kadetsko-juniorski kata tim KK Bar (Montenegro 2) i ženska seniorska ekipa KK Omladinac u borbama (Montenegro 2), izborili su plasman u finale 15. Regionalnog prvenstva Evrope, prenosi Dan.

Kata tim u sastavu Biserka Radulović, Mia Roganović i Jovana Marić u finale su se plasirale zahvaljujući pobjedi nad turskim timom Marmar, kojem su se revanširale za poraz u finalu Balkanskog šampionata. Kadetsko-juniorski tim Aleksandra Mijović, Ivana Bujković i Sara Raković bio je bolji od tima iz Bratislave, a seniorska ekipa Omladinaca u borbama (Marina Raković, Ana Drašković, Jelena Maksimović i Dragana Konjević), upisala je tri trijumfa na putu do finala.

Bronzanu medalju osvojila je muška ekipa u borbama (Montenegro 1), za koju su nastupali Vladimir Jović, Vuk Popović, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Nikola Malović, Predrag Smolović i Lazar Kukuličić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *