Igračkoteka Nikšić: Izlet u Kolašin i Mojkovac

U okviru projekta “I mi volimo sport”, koji je podržalo Ministarstvo sporta i mladih, uspješno je realizovan još jedan izlet za korisnike Igračkoteke i razvojnog centra Nikšić. Članovi NVO UZPD i NVO MERSP proveli su nezaboravan dan u Kolašinu i Mojkovcu, uživajući u prirodnim ljepotama, zajedničkom druženju i rekreativnim aktivnostima.

Tokom izleta učesnici su posjetili i članicu NVO MERSP “Srce”, gdje su imali priliku da razmijene iskustva, učvrste prijateljstva i provedu kvalitetno vrijeme u prijatnoj atmosferi. Ovakvi susreti doprinose jačanju međusobne podrške, inkluzije i stvaranju novih uspomena.

Projekat “I mi volimo sport” ima za cilj da kroz sportske, rekreativne i društvene aktivnosti podstakne zdrav način života, socijalnu uključenost i aktivno učešće djece i mladih sa smetnjama u razvoju. Organizovanjem ovakvih izleta učesnicima se pruža prilika za sticanje novih iskustava, razvijanje samopouzdanja i stvaranje trajnih prijateljstava.

Iz Igračkoteke i razvojnog centra Nikšić poručuju da će i u narednom periodu nastaviti sa realizacijom aktivnosti koje promovišu jednakost, inkluziju i značaj sporta kao sredstva za povezivanje ljudi i unapređenje kvaliteta života.