Uspješno realizovana akcija reciklaže u OŠ “Olga Golović”
U okviru projekta Eko škola, Osnovna škola “Olga Golović” uspješno je realizovala akciju prikupljanja starih udžbenika i svesaka.
Škola se pridružila akciji recikliranja koju organizuju Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija, Deponija d.o.o. Podgorica i Udruženje Roditelji, sa ciljem podsticanja ekološke svijesti kod učenika i razvoja odgovornog odnosa prema životnoj sredini.
Recikliranjem papira doprinosi se očuvanju šuma, smanjenju količine otpada, uštedi energije i stvaranju zdravijeg okruženja za buduće generacije.
Iz škole su posebno zahvalili učenicima i njihovim roditeljima koji su pokazali visok nivo odgovornosti i ekološke svijesti, te svojim velikim odzivom doprinijeli uspješnoj realizaciji akcije.
Ova aktivnost još jednom je potvrdila da zajedničkim djelovanjem možemo doprinijeti očuvanju prirode i izgradnji održivije budućnosti.

