Učenici OŠ “Braća Ribar” posjetili Stari grad Kotor

Učenici osmog razreda OŠ “Braća Ribar” realizovali su jednodnevni izlet tokom kojeg su imali priliku da uživaju u prirodnim i kulturnim ljepotama crnogorskog primorja.

U okviru izleta, učenici OŠ “Braća Ribar” su posjetili Akvarijum Boka, jedini javni akvarijum u Crnoj Gori. Tokom obilaska upoznali su se sa bogatim podvodnim svijetom Jadranskog mora, raznovrsnim morskim vrstama i značajem očuvanja morskog ekosistema. Ova edukativna posjeta omogućila je učenicima da kroz direktno iskustvo nauče više o životu u moru i važnosti zaštite prirode.

 

Nakon akvarijuma, učenici su obišli Stari grad Kotor, gdje su imali priliku da vide brojne istorijske znamenitosti, uske kamene ulice i jedinstvenu arhitekturu po kojoj je ovaj grad poznat.

 

Izlet učenika OŠ “Braća Ribar” bio je prilika za učenje kroz iskustvo, ali i za druženje i stvaranje lijepih uspomena. Posjeta Akvarijumu Boka i Starom gradu dodatno je obogatila znanje učenika i podstakla njihovo interesovanje za prirodu i kulturno nasljeđe