Uspješno završen turnir posvećen Matiji Šarkiću
Memorijalni turnir “Matija Šarkić”, koji je tokom prethodnih dana održan na terenima Trening kampa FSCG na Starom aerodromu, uspješno je završen uz učešće talentovanih pionirskih selekcija iz renomiranih evropskih i regionalnih klubova.
Na turniru su učestvovale ekipe Totenhema, Aston Vile, Vulverhemptona, Antverpena, Intera i Partizana, kao i reprezentativne selekcije Slovenije i Crne Gore.
Pobjednici turnira su pioniri Crne Gore, koji su u finalnom susretu savladali Totenhem.
Direktor Direktorata za sport u Ministarstvu sporta i mladih, Zoran Jojić, prisustvovao je turniru i tom prilikom pružio podršku organizatorima, naglašavajući značaj ovakvih događaja za razvoj mladih sportista. On je istakao da ovakva takmičenja pružaju priliku mladim igračima da stiču nova iskustva, razmjenjuju znanja i razvijaju sportski duh.
Tokom dva dana nadmetanja viđene su kvalitetne i uzbudljive utakmice, uz izražen takmičarski duh, ali i poštovanje i fer-plej, što predstavlja suštinu sporta i vrijednosti koje ovaj turnir njeguje.
Ministarstvo sporta i mladih zahvalilo je organizatorima, učesnicima i partnerima na doprinosu uspješnoj realizaciji turnira, koji, pored sportskog značaja, ima i posebnu emotivnu dimenziju, čuvajući uspomenu na Matiju Šarkića.
Iz Ministarstva poručuju da će ovaj turnir nastaviti da raste i da će i u narednim godinama biti mjesto okupljanja budućih fudbalskih zvijezda, kao i simbol zajedništva, sportskog duha i trajnog sjećanja.


