Fudbalski spektakl u čast Andrije Delibašića, igrao i njegov sin

Španci ne zaboravljaju Andriju Delibašića – proslavljeni crnogorski fudbaler koji je preminuo 19. marta 2025. godine uslijed teške bolesti, dubog trag ostavio je u španskom fudbalu, a tamošnji klubovi često znaju da se prisjete našeg golgetera.

Nastupao je za Majorku, Real Sosijedad, Rajo Valjekano i Herkules, a posljednji klub u nizu odlučio se na human gest.

Danas u podne na stadionu Riko Perez odigrana je utakmica u Delijevu čast, u organizaciji Herkulesa, a sav prihod od prodatih ulaznica išao je u humanitarne svrhe, odnosno Španskom udruženju za borbu protiv raka.

Tim pod nazivom Delijevi prijatelji činili su uglavnom fudbaleri Herkulesa sa kojima je dijelio svlačionicu, dok je protivnik bila Asocijacija španskih fudbalera.

 

Rezultat, ako je uopšte i bitan otišao je u korist Asocijacije (2:1), a poseban emotivni trenutak dogodio se kada je sin Andrije Delibašića, Andrej, koji je sa tatinim brojem 23 na leđima, postigao pogodak na radost svih prisutnih.

 

Tokom igračke karijere pored pomenutih španski klubova, Nikšićanin je nastupao još za Partizan, AEK iz Atine, Beira-Mar, Bragu, Benfiku, Sutjesku i tajlandski Ratčaburi.