U odjeljenju I-3 Gimnazije „Stojan Cerović“ 17. oktobra održana je edukativna radionica na temu „Štetne posljedice korišćenja vejpova i elektronskih cigareta“.
Radionicu su realizovale Milena Žugić i Aiša Kalač, bivše učenice ove škole, a danas studentkinje Medicinskog fakulteta. One su se, sa mnogo entuzijazma i stručnosti, vratile u svoju gimnaziju – ovoga puta u ulozi edukatorki.
Kroz zanimljivu prezentaciju i otvoren razgovor, gimnazijalci su imali priliku da saznaju više o načinu djelovanja elektronskih cigareta i vejpova, te o njihovom negativnom uticaju na respiratorni i nervni sistem. Poseban akcenat stavljen je na rizik od zavisnosti od nikotina kod mladih i dugoročne posljedice po zdravlje.
U interaktivnom dijelu radionice učenici su aktivno učestvovali – postavljali su pitanja, dijelili svoja iskustva i zajedno s predavačicama razbijali brojne mitove o „bezopasnosti“ elektronskih cigareta.
Škola se zahvalila svojim bivšim učenicama na posvećenosti i želji da svoje znanje i iskustvo podijele sa mlađim generacijama. Njihov povratak u školske klupe, sada u ulozi edukatorki, predstavlja inspirativan primjer kako se ljubav prema znanju i zdravim vrijednostima prenosi dalje.
