U Nikšiću aktivni požari na Velimlju i Goliji

Taman kad se činilo da su u nikšićkoj opštini požari pod kontrolom i da će naši vrijedni vatrogasci imati mali predah, nova vatrena stihija zahvatila je Velimlje i Goliju.

Kako je Portalu Mladi Nikšića kazao načelnik nikšićke Službe zaštite i spašavanja Slavko Tadić, gotovo su sigurni da su ti požari podmetnuti.

“Radi se o jako nepristupačnom terenu. Na Velimlju očekujemo da će ujutru priteći u pomoć Avio – helikopterska jedinica”, naveo je Tadić.

On je podsjetio da je jutros bio aktivan samo požar u rejonu Sjenokosi – Duga – Šume, dok su svi ostali koji su bili aktivni prethodnih dana, pod kontrolom ili ugašeni.