U subotu u Nikšiću promocija monografije Momčila Bajagića

Promocija ekskluzivne monografije ,,Pesme” Momčila Bajagića Bajage koja donosi jedinstven uvid u stvaralaštvo jednog od najznačajnijih muzičara Balkana.

Knjiga sadrži 160 pjesama i isto toliko fotografija iz različitih perioda njegove karijere, uključujući i rukopisne verzije stihova koje se razlikuju od onih koje publika poznaje. Uvodne tekstove napisali su renomirani muzički kritičari Peca Popović i Bojan Mušćet.

 

Monografija vodi čitaoce na svojevrsno putovanje kroz decenije Bajaginog stvaranja, prikazujući njegov umjetnički razvoj i emotivni izraz. Kritičari ističu njegov trajan uticaj na muzičku scenu regiona, dok knjiga predstavlja dragocjen dokument muzičke istorije.

 

Promocija će biti upriličena 14. juna, u Gradskoj kući, u 12 časova, u organizaciji JU Narodna biblioteka ,,Njegoš”, a u saradnji sa Opštinom Nikšić, TO Nikšić, Izdavačkom kućom ,,Nova knjiga” i Producentskom kućom GMR.