Dan sreće obilježen u OŠ “Jagoš Kontić”

Članovi Učeničkog parlamenta Osnovne škole “Jagoš Kontić” obilježili su Međunarodni dan sreće. Ovaj značajan dan se slavi svakog 20. marta a ustanovila ga je Generalna skupština UN kako bi se skrenula pažnja na važnost sreće i blagostanja u svakodnevnom životu.

Tog dana širom svijeta se organizuju razni događaji i aktivnosti u cilju promovisanja sreće.

Iako je 20. mart Dan za sreću, učenici su ukazali na to da je važno da težimo sreći, radosti i pozitivnosti tokom čitave godine jer je sreća jedan od osnovnih ciljeva u životu svakog čovjeka.

Ono što ih čini srećnim je kada su zdravi, kada su sa porodicom, prijateljima, kada rade ono što vole i što ih ispunjava… Zato poručuju svima da obrate pažnju na ono što ih čini srećnim, da u tome uživaju i budu zadovoljni i radosni.

Aktivnost sa učenicima realizovala je pedagoškinja Stanica Marković.