Podnijeta krivična prijava zbog zloupotrebe službenog položaja u Opštini Nikšić

U Nikšiću podnijeta je krivična prijava protiv odgovornih lica zaposlenih u Opštini Nikšić zbog sumnje na zloupotrebu službenog položaja, čime je, prema njihovim tvrdnjama, pričinjena značajna šteta opštinskom budžetu.

Kako se navodi u saopštenju za medije, sumnja se da su jedno ili više zaposlenih u Opštini Nikšić 30. decembra 2022. godine izvršili uplatu kompaniji Radović Cop DOO za kupovinu kamenodrobilice u neispravnom stanju, u iznosu od 124.630,00 eura, te bagera gusjeničara u vrijednosti od 33.880,00 eura. Nakon kupovine, za popravku i reparaciju pomenute opreme uloženo je dodatnih 38.000,00 eura, što je premašilo nabavnu cijenu.
Iz partije navode da je ovim postupcima pričinjena direktna šteta opštinskom budžetu, dok je imovinska korist pribavljena kompaniji Radović Cop DOO i drugim licima.
“Pozivamo tužilaštvo da hitno preduzme sve neophodne radnje kako bi se utvrdila odgovornost i identitet onih koji su na ovaj način oštetili budžet Opštine Nikšić i svih njenih građana”, navodi se u saopštenju.
Izražena je očekivanja da će nadležne institucije reagovati u što kraćem roku, kako bi se zaštitili interesi lokalne zajednice.
Izvor: rtcg