Besplatna užina za najmlađe učenike OŠ “Mileva Lajović-Lalatović”

 

Realizacija Programa besplatne distribucije voća, povrća, mlijeka i mliječnih proizvoda u školama započeta je od 23. oktobra u OŠ “Mileva Lajović-Lalatović”.

Pomenuti projekat pokrenuli su Ministartvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede uz podršku Ministarstva prosvjete, sa ciljem unaprjeđenja prehrambenih navika kod djece, kao i zdravih stilova života.

Besplatna užina će se periodično obezbjeđivati za učenike/ce od I do V razreda, ali ona ne predstavlja zamjenu za obrok.

“Koristimo priliku da se zahvalimo svima koji su našu Školu predložili za učešće u ovom projektu kao i svim proizvođačima zdrave hrane koji su podržali njegovu realizaciju”, saopštili su na zvaničnoj stranici ove vaspitno-obrazovne institucije.