Obilježena 72. godišnjica strijeljanih skojevaca na Lazinama
Polaganjem cvijeća i vijenaca na Spomenik strijeljanim skojevcima na Lazinama kod Danilovgrada obilježena je 72. godišnjica smrti 52 mladih, koji su u osvit slobode i pred kraj Drugog svjetskog rata dali živote za ljepšu budućnost svoje domovine, piše Pobjeda.
Ovaj čin obavili su predstavnici opštinskog i državnog UBNOR-a, rodbina poginulih rodoljuba, Vojske Crne Gore i lokalne uprave, te veterani rata iz Kragujevca, Plužina i Nikšića.
“Ponovo smo zajedno da se poklonimo sjenima jedne hrabre mladosti koja je bila i ostala ponos i prkos Crnogoraca na smrt naviknutih. Dok traju sjećanja na njihova djela, oni će biti besmrtni i najbolja potvrda sadašnjim i generacijama koje dolaze da se živi i poslije smrti. Oni su junaštvo ugradili u današnju slobodu i stekli vječnu slavu i poštovanje naroda”, rekao je predsjednik danilovgradskog UBNOR-a Vujadin Šaranović.
Istim povodom predsjednik opštine Branislav Đuranović je priredio koktel za zvanice u zgradi lokalne uprave.
