Marko Jancer

Na juče održanom Prvenstvu Balkana za juniore, u Podgorici, takmičar džudo kluba Trebjesa, Marko Jancer, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji -81kg. Džudo reprezentacija Crne Gore prvi takmičarski dan završila je sa ukupno pet medalja – po dvije zlatne i bronzane i jednom srebrnom.

Zlatnu medalju osim Jancera osvojio je i Petar Radović, u kategoriji do 60 kilograma. Srebrni je bio Vuk Sekulić do 66, dok su bronzane medalje osvojili Stevan Nikčević do 73 i Hajdana Đurović do 57 kilograma.

Danas, drugog takmičarskog dana, na tatami će džudisti u kategorijama do 90, do 100 i preko 100, dok će se džudistkinje boriti u kategorijama do 70, do 78 i preko 78 kilograma. Planirano je i ekipno takmičenje, mješovitih timova.