Crna Gora sa Angolom za četvrtfinale
Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore igraće večeras u Herningu sa Danskom utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva u Danskoj.
Crnogorske rukometašice plasman u osminu finala izborile su kao prvoplasirane u A grupi, sa četiri pobjede i remijem.
Šampionat su otvorile neriješenim rezultatom sa Srbijom (28:28), nakon čega su uslijedile pobjede protiv Japana (29:23), Mađarske (32:15), Tunisa (37:26) i Danske 23:21 (12:7).
Angola je bila četvrta u B grupi, sa dva trijumfa i tri poraza.
Doživjela je ubjedljive poraze od Švedske (37:23) i Holandije (37:24), a izgubila je i od Poljske 29:27 (12:15).
Slavila je protiv Kube 38:23 (20:14) i u odlučujućem meču za plasman u osminu finala protiv Kine 32:29 (15:12).
Crna Gora i Angola treći put sastaće se na velikim takmičenjima, a oba dosadašnja duela pripala su izabranicama selektora Dragana Adžića.
Na Svjetskom prvenstvu Brazilu bilo je 28:26, a na Olimpijskim igrama u Londonu 30:25.
Duel u Herningu počeće u 20 sati i 45 minuta.
