Živko Kecojević 11 mjeseci nezakonito primao drugu platu
Živko Kecojević, bivši glavni menadžer nikšićke opštine, tokom prošle godine ostvarivao je uporedo prihode kao član odbora direktora u “Tehnopolisu”, čime je prekršio Zakon o sprečavanju korupcije.
Kecojević je na taj način zaradio 2.815 eura u 11 mjesečnih rata, utvrdila je Agencija za antikorupciju, piše Fos.
On je pisanim putem obavijestio ASK da nije tačno da je tokom čitave prošle godine istovremeno bio menadžer Opštine Nikšić i član odbora direktora “Tehnopolisa” pošto mu je funkcija menadžera prestala na zakonom propisan način. Takođe je naveo da se služba menadžera ne smatra organom lokalne uprave, te da nije bio u sukobu interesa. Međutim, odredbama Zakona o lokalnoj samoupravi propisano je da predsjednik opštine postavlja i razrješeva gradske menadžere, stoga su oni javni funkcioneri.
Zbog isteka mandata u novembru 2018. razriješen je odbor direktora Inovaciono-preduzetničkog centra “Tehnopolis”, ali je istog dana imenovan novi. U oba sastava jedan od članova bio je Živko Kecojević.
On je trenutno sekretar Sekretarijata za investicije i projekte u gradu pod Trebjesom. Prema podacima sa sajta Demokratske partije socijalista, Kecojević je član njihovog opštinskog odbora u Nikšiću.

