Anketa: Kako ste proveli Božić?
Protiče drugi dan Božića. U Nikšiću je najradosniji praznik prošao je u miru.
Pitali smo sugrađane kako su proveli Božić i Božićne praznike?
Odgovori Nikšićana su dosta slični. Polaznika i goste dočekali kući, a onda se išlo u goste, kod rođaka, prijatelja. Mladi uveče po lokalima.
Duško i Nikola su se jutros vratili iz Berana.
„Najljepši praznik smo proveli kući s roditeljima. Danas se već vraćemo svakodnevnim obavezama“, rekao nam je Nikola.
Milojka i Saša su čekali polaznika kući sa djecom.
„Danas idemo u goste kod rođaka i kumova“, rekli su na nam oni.
Rade i Šćepo su bili u provod Floyd-u sa društvom. A u jutro Božićno čekali su polaznika sa porodicom.
Milojica je bio sa supugom i djecom kod svojih roditelja u Pivu.
„Bilo je lijepo, djeca su uživala. Čekali polaznika. Ja sam našao pare u pogači. Krenuće me novac ove godine“, prepričao nam je Milojica doživljaje sa Božića iz Pive.
„Nažalost, supruga danas radi pa smo morali ranije doći“, rekao nam je on.
Slavica i Nikola su bili u Bileći kod rođaka.
Nina je bila sa drugaricama na Božić u Atrium-u. Nađa je Božić provela kući sa porodicom.
„To je porodični praznik i stari kažu da prvi dan ne valja izlaziti. Čekanje polaznika, dragi gosti, svijeća na trpezi čine da dan bude zaista poseban“, rekla je Nina.

