Košarkašice Nikšića savladale su sinoć u Dvorani Sportskog centra “Nikšić” ekipu Jedinstva 60:49.

Početak utakmice nagovjestio je laganu pobjedu Nikšićanki (na samom početku vodile sa 20 poena razlike), međutim lagan pristup u nastavku utakmice otežao je domaćinima posao.

Prednost se već do poluvremena istopila, pa se na odmor otišlo sa pristojnih 31:24.

Na samom početku treće četvrtine gošće su prišle na minus dva poena, a do kraja iste bilo je povremeno i neriješeno.

Treći period igre završen je rezultatom 42:40.

Poslednja četvrtina bila je mnogo bolja za Nikšićanke, pa su za pet minuta ponovo stekle prednost, od reklo bi se u tom momentu već nedostižnih osam poena razlike (52:44).

Treneri oba tima, na kraju su uveli namlađe igračice, a rezultat je na kraju potvrdio kvalitet domaćih (60:49), koje u svom sastavu imaju iskusnije igračice, poput Janković i Turčinović.

Najefikasnije na ovom susretu bile su, kod domaćih Biljana Turčinović (27 poena) i Anđela Đurović (11 poena), a deset asistencija i 11 skokova imala je Živana Janković.

Kod gostiju su se istakle Kristina Madžgalj sa 16, Iva Karišik sa 12, i Mirjana Mandić sa 11 poena.

Narednu utakmicu Ž.K.K. “Nikšić 1995” igraće ponovo kao domaćini.

Ekipi Mirka Baletića gostovaće Primorje.